Not supported by your browser

Pielęgnacja po goleniu


Z problemem podrażnień po goleniu zmaga się wiele osób. Zwykle są one spowodowane użyciem tępej maszynki, zbyt mocnym dociskaniem ostrza, nieodpowiednim przygotowaniem skóry do golenia lub po prostu wrażliwą cerą. Co zrobić, żeby zniwelować uczucie swędzenia bądź pieczenia oraz pojawiające się na skórze czerwone krostki? Przedstawiamy kilka porad, dotyczących pielęgnacji ciała, twarzy i zarostu po goleniu.


Najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym sposobem na podrażnienia jest stosowanie balsamu lub kremu nawilżającego o wysokiej zawartości naturalnych środków łagodzących, takich jak aloes, kwas pantotenowy, witamina E i B5, olejek z jojoby, alantoina, kwasy AHA czy wyciągi z roślin o właściwościach przeciwzapalnych i kojących. Przed kupnem kosmetyku sprawdźmy, czy nie ma on w swoim składzie alkoholu, który dodatkowo podrażnia skórę. Gotowe preparaty możemy zastąpić ciepłym kompresem z dodatkiem kilku kropli olejku lawendowego lub octu jabłkowego. Bardzo popularnym środkiem łagodzącym jest żel z aloesu oraz oliwka. W razie uporczywych podrażnień warto sięgnąć po środki apteczne: maści lub pianki z d-panthenolem.


Właściwa pielęgnacja po goleniu to nie wszystko: powinniśmy zapobiegać podrażnieniom jeszcze przed tym, nim się pojawią. Jednym ze skutecznych sposobów takiej profilaktyki jest usuwanie owłosienia po ciepłej kąpieli lub prysznicu, który zmiękczy włosy i sprawi, że skóra będzie mniej podatna na podrażnienia. Wybierajmy również profesjonalne kosmetyki do golenia, które wpłyną na bardziej płynny, łagodniejszy ruch ostrza. Ponadto raz w tygodniu warto poprzedzić golenie peelingiem, który usunie martwy naskórek.

NASZE PRODUKTY


 
  • BIC Flex and Easy
  • BIC Comfort 4
  • BIC Comfort 3 FLEX
  • BIC 3
  • BIC Comfort 2