Not supported by your browser

Depilacja miejsc intymnych


Golenie miejsc intymnych staje się obecnie jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Za depilacją przemawiają zarówno względy estetyczne, jak i higieniczne czy zdrowotne. Kwestią indywidualną pozostaje natomiast wybór, czym golić miejsca intymne – do dyspozycji mamy kilka różnych metod, z których najprostszą i najpopularniejszą jest depilacja maszynką. Ta szybka i bezbolesna forma usuwania owłosienia sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jak golić miejsca intymne, żeby uchronić się przed podrażnieniami?


Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniej maszynki: najlepszy będzie model z kilkoma ostrzami, które zapewnią dokładne usunięcie włosów. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyprofilowanie rączki, aby maszynka nie wysuwała się z dłoni. Istotnym elementem jest także obrotowa główka, która dostosowuje się do skóry i ułatwia depilację trudno dostępnych okolic ciała. Pamiętajmy, że golenie okolic intymnych powinno odbywać się przy użyciu nowej, czystej golarki.


Przed depilacją warto namoczyć skórę w ciepłej wodzie, aby stała się bardziej miękka, a owłosienie podatne na usunięcie. Miejsca intymne należy dokładnie umyć, eliminując w ten sposób złuszczający się naskórek. Do depilacji możemy wykorzystać specjalne żele lub kremy do golenia, które wpłyną na delikatniejsze ruchy ostrza i zniwelują ewentualne podrażnienia. Jeśli owłosienie jest bujne, skróćmy je najpierw za pomocą trymera. Maszynkę powinniśmy prowadzić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, aby uniknąć podrażnień. Ponieważ skóra w okolicach intymnych jest bardzo wrażliwa, ostrze golarki przez cały czas powinno być czyste – po każdym pociągnięciu należy opłukać je wodą.


Po depilacji jeszcze raz starannie umyjmy miejsca intymne, a następnie posmarujmy je delikatnym balsamem lub kremem nawilżającym. Możemy zastosować również żel aloesowy, który złagodzi podrażnienia i ochroni skórę.


Do depilacji miejsc intymnych u mężczyzn polecamy: BIC Flex 3, BIC Flex 03 Control, BIC Flex & Easy

NASZE PRODUKTY


 
  • BIC Flex and Easy
  • BIC Comfort 4
  • BIC Comfort 3 FLEX
  • BIC 3
  • BIC Comfort 2